21.11.2014 г. 19:45:00 ч.
/
Хандбалистите на Добруджа загубиха с 22:30 от израелския Рамат Хашрон първия 1/16-финал от турнира „Чалъндж къп". Момчетата, водени от Георги Андреев и Светослав Божков, бяха равностойни на гостите само в първите 10 минути на двете полувремена. Израелският тим показа добра сработеност, скорост и бързи комбинации. Липсата на опит и широчина на състава се отрази на Добруджа. Въпреки че за тези мачове са привлечени опитните Йордан Михайлов и Бранимир Балчев от Спартак Варна, както и бившият вратар на Добруджа и националния отбор Иван Иванов, израелците рядко изпитваха трудности на полето.
Мачът започна равностойно и резултатът вървеше гол за гол, благодарение на няколко отлични спасявания на Иванов. Колегата му на отсрещната врата Боян Любишич също бе на ниво и дузина удари към своята врата, както и два наказателни удара. Затова и постепенно разликата започна да се покачва, за да се стигне до 13:6 за Рамат Хашрон на полувремето.
В 9:30 минута на първата част Добруджа излезе за първи път напред в резултата – 5:4, но последваха „сухи" 15 минути, през които гостите вкараха 8 безответни гола, с което предрешиха изхода от този 1/16-финал.
Второто полувреме започна с 4 последователни попадения на израелския тим и се стигна до най-голямата разлика в мача 6:17. Добричките хандбалисти върнаха 3 попадения, но до края на двубоя гостите доминираха и без много да се напрягат поддържаха разликата, за да се стигне до крайното 22:30.
Най-резултатен за Добруджа беше Бранимир Балчев с 6 гола, Йордан Михайлов отбеляза 5, Димитър Георгиев вкара 4, Светослав Недев – 3, а Джошкун Якубов и Явор Николов завършиха с по 2 гола.
Втората среща е утре, отново от 17:30 часа в зала „Русалка". Входът отново ще бъде свободен.