ВОЛЕЙБОЛ: Четири от четири за Добруджа 07 без загубен гейм (ВИДЕО)

04.11.2019 г. 21:30:36 ч.
/
В последен мач от четвърти кръг на волейболната Суперлига тази вечер в зала Добротица Добруджа 07 надигра, макар и не толкова лесно Марек Юнион-Ивкони от Дупница с 3:0. В отделните части резултатът бе 25:22, 25:17 и 25:21. Така без загубен гейм от началото на шампионата момчетата на Пламен Христов излязоха начело във временното класиране преди Нефтохимик и Хебър.
Още през седмицата бе известно, че Иван Крачев ще замени контузилия се диагонал Жулиен Георгиев иначе ст.треньорът не направи нито една смяна по време на срещата.
Най-много точки отбеляза Пламен Шекерджиев - 16 (2 аса и 1 блок). 13 т. добави Димитър Маринков(1 ас и 2 блокади), а 11 т. за победата реализира Александър Кордев (91 % ефективност в атака и 1 блок).Най-резултатен от гостите бе Яни Георгиев, който се отчете с 10 т.
За най-полезен състезател бе обявен Красимир Гайдарски, а за феърплей зелен картон получи Павел Душков от отбора на гостите.
На 8 ноември Добруджа гостува на Левски в столицата, а на 15 ноември, петък, приема в зала Добротица Хебър. Срещата отново е от 18.30 часа и отново ще бъде показана по Диема Спорт 2.
Предлагаме изявленията на Пламен Шекерджиев, Красимир Гайдарски и Жулиен Георгиев.