ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 е първият финалист за Купата на България

18.03.2021 г. 18:40:41 ч.
/
Добруджа 07 се класира за финала за Купа България, след чиста победа с 3:0 гейма над тима на Монтана. Възпитаниците на Мирослав Живков бяха категорични в първия полуфинал, изигран в залата в Пазарджик.
Съперникът на добруджанци във финала ще стане ясен по-късно днес. От 19.30 часа е началото на другият полуфинал между Хебър и Нефтохимик.

Мачът в зала „Васил Левски” в Пазарджик започна изключително равностойно. След техническото прекъсване, което дойде при 12:10, възпитаниците на Мирослав Живков дръпнаха с 16:11, като запазиха прединаха до края на гейма – 25:20.
Волейболистите на Монтана започнаха много по-концентрирано втората част и на техническото имаха преднина от 6 точки - 12:6. Постепенно добруджанци започнаха да скъсяват разликата, след много добри отигравания на Мартин Мечкаров.
Именно негов ас  изведе Добруджа 07 напред при 22:21. Последваха няколко разменени точки, преди Жулиен Георгиев да изведе добруджанци до втори геймбол при 25:24. Единична блокада на Венцислав Рагин донесе успеха на Добруджа във втората част с 26:24.

Третата част стартира с червен картон за един от най-опитните състезатели на Добруджа 07 - Димитър Маринков. Отборът на Монтана отново както и във втория гейм дръпна в резултата, но след 16-ата точка обаче авансът на играчите на Даниел Пеев бе стопен и това бе повратният момент. Геймът продължи оспорвано, като волейболистите на  Добруджа 07 показаха хладнокръвие и стигнаха до успеха с 25:23.
Така Добруджа се класира за финала на надпреварата утре (19 март), който ще се изиграе от 19:30 ч.

Предстоящият финал ще бъде пети за Добруджа 07 в турнира. Добричкият тим има две спечелени Купи и два загубени финала в последните 7 години.

снимка: Национална волейболна лига