ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 излъга Монтана и победи с 3:1

25.01.2014 г. 21:08:00 ч.
/
Сладка и престижна победа поднесоха възпитаниците на треньора Мирослав Живков на добричките волейболни фенове в първия домакински мач за 2014 година срещу третия във временното класиране Монтана. Треньорското ръководство бе успяло много добре да проучи силните и слаби страни на противника и успя да го изненада с нетрадиционен състав, залагайки на Калоян Канев, Михаил Стоев, Илия Петков, които наред с титулярите Чалъков, Арнаудов и Енков взеха безпроблемно първи гейм с 25: 18. Последва леко отпускане във втората част, която бе почти загубена, но добруджанци успяха да наваксат изоставане и се стигна до оспорвана размяна на точки в края на гейма, който бе взет от гостите при резултат 28:30. Другите два гейма безпроблемно бяха спечелени от домакините, съответно на 20 и на 23.
 Президентът Веселин Велев: Заслужена победа
Всички очаквахме с нетърпение този мач, защото знаем възможностите на Монтана и очаквахме как ще се справят нашите момчета с този отбор и те не пропуснаха да се изявят, за разлика от първия мач тук в залата. Заслужена победа. Надиграхме Монтана с един отбор, който показва ,че израства, че има дълга скамейка, че има колектив, че се раздава максимално, без да подведе треньора. Всички са доволни. Мирослав Живков още веднъж доказа, че знае как да се подготви за мачовете, знае как да ги тренира и как да ги мотивира.
Анонсирали сме, че искаме да вземем домакинството на финалния турнир за Купа България. Задачата сега е да прескочим първи кръг на 4 февруари, тук в Добрич.
 Христо Енков, капитан: Мачът бе много тежък
Мачът беше много тежък, но имахме нужда от една победа след загубата от Левски миналата седмица. През пролетния полусезон програмата е по-тежка, имаме повече гостувания на силните отбори и ако не успеем да бием в такива мачове, влизаме в една много тежка серия и става трудно. В Кърджали се играе трудно, но излизаме със самочувствие, ама то и в Разлог се играе трудно, но там оцеляхме! Така че отиваме за победа!
Северин Димитров, треньор на Монтана: Калоян Канев бе козът на Добруджа 07
Претенции нямам. Поздравявам отбора на Добрич, че игра по този начин. Имаше желание днес да победи и успя в днешната среща. Един от основните ни състезатели е контузен и това се отразява на отбора, но днес много силно игра Добрич. Нашите отбори не са играли често, но си познаваме играчите, но днес Калоян Канев бе главният коз на отбора. Но ние знаем, че като домакин Добруджа играе много силно.
Мирослав Живков, треньор на Добруджа: Всеки мач-борба
Доволен съм от резултата! Поздрави за момчетата! Загубихме гейм, но не се отказахме. Монтана е един много добър отбор, на всеки пост имат равностойни смени, затова и  тази победа е много ценна. Трудна е тази първа година на Добруджа 07 в Суперлигата. Да, Христо Енков бе мотора на отбора, но всички играха. Йордан Желязков има леки болежки в коляното, но показахме, че сме отбор и имаме равностойни смени. Жулиен също е момче на което може да се разчита. Той и Илия Петков са бъдещето на този клуб и след още малко работа, напълно ще радват всички хора. И Чалъков направи добър мач, отигра важни ситуации, но и той трябва да работи. Всеки мач- борба, това очаквайте от нас. Трудно ни е, но показваме характер. Публиката допринася за красотата и емоцията на волейбола, за което сме й благодарни.