ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 надигра категорично Дунав и се реваншира за загубата през есента (ВИДЕО)

09.02.2019 г. 20:53:58 ч.
/
Добруджа 07 се наложи с категоричното 3:0 над Дунав и по този начин се реваншира за допусната през есента загуби в Русе. Отделните части завършиха при 25:22, 25:17 и 25:17.
Най-завързан бе първият гейм, когато гостите водеха минимално до 10-та точка, но добри изяви на Чернокожев от атака и от начален удар дадоха преднина на домакините. Последва ново изравняване  при 17:17. Нечев замени Григоров на плеймейкърския пост за Дунав, а Виктор Костадинов влезе на мястото на Давиде Ковач, за да сервира. Това   отново даде точково предимство за добруджанци, а геймът бе затворен от разпределителя Александър Мжелский, който получи топката от Галин Николов и я пусна в полето на русенци.
Във втори и трети гейм интригата бе само в началото, след което Вили Чернокожев и компания поемаха инициативата и завършваха с преднина от 8 т. Ст.треньорът на Добруджа 07 Пламен Христов си позволи да пусне в игра за няколко секунди в края на трети гейм възстановяващия се от контузия Игор Антонюк.
Най-добър реализатор за срещата – Чернокожев -16 т.(1 ас и 62 % успеваемост в атака), Денис Чавдаров има 12 т., в т.ч. 2 аса и 4 блока, а Галин Николов – 11 т (1 ас и 2 блока)
За Дунав най-резултатен в този мач е Станислав Величков -11 т.(1 ас, 1 блок)
С 10 победи и 6 загуби Добруджа 07 заема пето място във временното класиране. На 13 февруари, сряда, отборът гостува на Дея в Бургас.
В дарителската кутия за бъбречната трансплантация на Христо Кунчев е била събрана сумата от 353 лв., като от Фен клуба са взели решение да допълнят сумата до 500 лв.

Превод на интервюто с Мжелский: Нещо трябва да се направи, за да бъде по-лесно. По-малко да грешиш. Във волейбола побеждава този, който по-малко греши. Днешният мач показа колко важен бе първи гейм. Дунав Русе е опитен отбор и затова първият гейм бе много важен. Взехме го и стана по-лесно да се играе от психологична гледна точка, нападателите добавиха актив, тръгнаха емоциите. Разбира се и нашата зала, която винаги ни дава сили ( гони ни напред). Благодаря на феновете и днес бе пълна залата и както винаги ни помогнаха да победим и бе много приятно да ги зарадваме – и града да зарадваме и отбора и ръководството и всички. Не бе лесен мач, но резултатът е на таблото. Победихме ги, като успяхме да неутрализираме техните нападатели, а като цяло бяхме по-силни от Дунав. Успяхме да спасим доста лоши топки в защита. Имахме добра координация, успяхме да играем добре на блок, добро подаване, заедно с посрещането.