ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 не съумя да се противопостави на Левски (ВИДЕО)

20.01.2018 г. 21:13:29 ч.
/
В собствената си зала Добротица Добруджа 07 отстъпи на Левски с 0:3 в мач от 14 кръг на Суперлигата, игран пред около 700 души публика. В отделните части 25:27, 15:25 и 24:26.

За разлика от 8 януари, когато Добруджа 07 надигра Левски в 1/8 финален двубой за Купа България, тази вечер по-добрите на терена бяха гостите и закономерно грабнаха победата.
Първата част бе най-равностойна, редуваха се  добри изяви от двете страни на игралното поле, а при първото задължително прекъсване гостите имаха преднина от 3 точки, която се запази и при втората техническа пауза. Блок на Нешев и атака в аут  на Мляков изравниха резултата за 19:19. Размяната на точки се запази до 25:25, когато Симо Александров влезе на мястото на Кордев и постигна ас от начален удар, а грешка на Жулиен Георгиев в атака затвори гейма в полза на гостите  - 25:27
През втория гейм игровото съотношение бе категорично в полза на сините и те безпроблемно се наложиха с 10 точки преднина 15:25, а  добруджанци  допуснаха цели 7 грешки при изпълнение на начален удар.

Домакините тръгнаха ударно в третата част, повеждайки с 8:4. Преди това руснакът Евгений Баннов бе заменен от Мартин Павлов, който се включи успешно в играта на своя тим. Добрите  изпълнения на Маринков и Георгиев подържаха аванса на домакините до 24:21, когато Владо Николово отново заложи на Симо Александров. Този път той влезе на мястото на Мляков, а три атаки в аут на добруджанци позволиха на Левски да ги застигне за 24:24. Баннов постигна 25-та точка за своите, а атаката на Маринков излезе в аут и Левски отпътува от Добрич с 3 т.

Топреализатор на срещата е Жулиен Георгиев с 17 т. Гордън Люцканов и Смилен Мляков отбелязаха по 11 т. за победата на своя тим.