ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отново надигра Черно море в контрола

09.01.2019 г. 09:53:23 ч.
/
Добруджа 07 отново победи Черно море, Варна в контролен мач, игран вчера от 17 часа в зала Добротица. Това е втора контрола между отборите на Пламен Христов и Димитър Пангаров, след като в събота те изиграха мач, в който домакините взеха и четирите изиграни гейма. Вчера черноморци тръгнаха успешно и затвориха първата част при 25:20, но силите им стигнаха дотук. В следващия гейм те бяха категорично надиграни от добруджанци с 25:17. Най-оспорван се оказа трети гейм, като резултатът вървеше точка за точка почти до края, но все пак добруджанци бяха с една идея по-мотивирани и успяха да вземат частта с 25:23. В четвърти гейм превъзходството на домакините отново взе връх и те сложиха край на гейма при 25:19 и на мача с 3:1. Велизар Чернокожев бе най-резултатен за Добруджа с отбелязаните от него 20 т. (1 ас и 3 блока), Игор Антонюк добави 14 т. за победата (3 аса и 2 блока), а централният блокировач Денис Чавдаров реализира 11 т., в т.ч и 3 блокади. Новопривлеченият от ЦСКА посрещач Галин Николов игра в трети и четвърти гейм и направи 8 т и 2 аса.
Днес отборът ще замине за Пазарджик, където в петък открива финалния турнир Купа България с мач от 12.15 ч. с Пирин, Разлог.