ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отстъпи на втория в класирането-КВК Габрово

15.12.2013 г. 11:21:00 ч.
Волейболистите на Добруджа 07 отстъпиха с 1-3 гейма при гостуването си на втория в класирането на Суперлигата при мъжете КВК Габрово. Двубоят бе от деветия кръг на първенството и се игра пред близо 700 зрители в зала „Орловец", информират от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. Мачът започна добре за гостите, които спечелиха първата част с 25-20, благодарение на успешната блокада на Михаил Стоев. В следващите три гейма вицешампионите надделяха с 25-10, 25-20 и 25-12. След срещата един от най-добрите състезатели в мача Минчо Минчев от тима на домакините заяви, че добруджанци максимално са ги затруднили в мача и това е принудило четвъртфиналистите в евротурнира за купата на ЦЕВ да покажат истинските си възможности, за да достигнат до успеха. Минчо Минчев стана топреализатор на мача с 21 точки, а Станислав Петков добави 20 за победителите. От тима на добричличлии най-резултатен бе черногорецът Йован Чулафич с 13 точки. В следващия десети кръг на 21 декември от 18 часа в зала „Добротица" тимът на Добруджа 07, заемащ седмо място с 4 победи и 5 загуби, посреща Нефтохимик 2010.