ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отвя Пирин (ВИДЕО)

14.12.2018 г. 21:02:18 ч.
/
Категорично с 3:0 се наложи Добруджа 07 над Пирин Разлог в мач от предпоследния 10 кръг на Суперлигата. Макар и без старши треньор, поради наказание на Пламен Христов, момчетата от Добрич, водени от Пламен Великов, зарадваха многобройната публика в зала Добротица с красива победа, постигната за 68 минути. В отделните части 25:22, 25:13 и 25:17.
Пирин оказаха съпротива единствено в първия гейм, като резултатът вървеше точка за точка до 19:19, но после добруджанци наложиха волята си и с ас на Денис Чавдаров затвориха гейма.
Във втория - равенството продължи едва до 6-та точка, след което мощните атаки на Вили Чернокожев и успешните отигравания на Игор Антонюк, вещо редувани от разпределителя Александър Мжелский, който дебютира пред родна публика, не оставиха шанс на съперника и той приключи едва със 13 т.
При подобен сценарии се разигра и третата част, като силите на водения от Миро Живков тим стигнаха за едва 17 т.
Игор Антонюк отбеляза 15 т. (2 блока), Вили Чернокожев – 13 т.(1 ас), а Светослав Арнаудов добави 9 т. (1 блок) за победата.
Във вторник Добруджа посреща Миньор Перник в мач от четвърти кръг за Купа България. В петък от 17 часа играе във Варна срещу Черно море в последен за този сезон мач.

Мнения след мача на :  Светослав Арнаудов и Александър Мжелский