ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 пак „обърна” Нефтохимик и запази третото място (ВИДЕО)

20.01.2019 г. 20:39:58 ч.
/
И в началото на пролетния полусезон Добруджа 07 успя да се наложи категорично над Нефтохимик, след като стори това в първи кръг на шампионата. В отделните геймове сплотената дружина на Пламен Христов надделя с 25:20, 25:17 и 25:23. Дори отсъствието на контузения Игор Антонюк не попречи на добруджанци да се поздравят с крайната победа. По всеобща преценка много добре се включиха новопривлечените играчи. Галин Николов отбеляза 11 т. за победата, в т.ч. 2 аса и 3 блока. 19-годишният Давиде Ковач пък показа, че въпреки младостта си умее да се владее на полето и да използва главата си при отиграване. Най-резултатен не само за Добруджа 07, но като цяло отново бе  Вили Чернокожев, който заби 24 точки и направи 5 блокади. 9 точки добави Денис Чавдаров (1 ас и 1 блок) Толкова отбеляза и най-резултатният играч на Нефтохимик – Учиков.
Първият гейм бе равностоен до 18:18, след което домакините наложиха волята си и го затвориха с ас на Чавдаров при 25:20. Вторият гейм бе отчайващо слаб за гостите, които допуснаха добруджанци да им поведат със 7:0 и отбелязаха едва 17 т. в него.
Най-оспорван в мача бе третият гейм. Нефтохимик дори имаха предимство, повеждайки с 21:18, но  грешки на Георги Петров и Денис Карягин, както и единичен блок на Ковач доведоха до изравняване. Подкрепяни от верните си фенове Добруджа 07 не се отпуснаха и затвориха гейма при 25:23.
Така добричлии запазиха третото си място в класирането с 8 победи, 4 загуби и актив от 26 т. Нефтохимик са пети със 7 победи и 5 загуби, и 21 т.
На 25 януари Добруджа 07 гостува на ЦСКА в София. Мачът е от 18.30 часа и ще бъде предаван по Диема Спорт.