ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 победи и Марек (ВИДЕО)

21.10.2017 г. 21:11:20 ч.
/
Втора домакинска победа, този път срещу Марек ЮИ постигна Добруджа 07 с 3:1 (25:16, 17:25, 25:12 и 25:18). Играчите на Петър Пенев доминираха на блок – 14 срещу 6 за Марек, атака – 54% успеваемост срещу 37%, сервиз -11 аса срещу 8 . Единствено посрещането бе еднакво слабо и за двата тима – 21%  Добруджа - 22% Марек.

Първият гейм започна с три точки преднина за гостите, Петър Пенев взе тайм аут и това обърна резултата в полза на неговия отбор, който на второто техническо прекъсване водеше с 3 точки преднина (16:13), а успя да затвори гейма с 9 точи разлика 25:16.

По идентичен начин стартира втората част с предимство за гостите (1:4), но прекъсването на треньора на Добруджа не обърна резултата, а разликата за Марек се увеличи до 9:16. Заработи блока  на домакините и те стопиха преднината на дупничани до 2 т. (15:17). Денимир Димитров и Чернокожев замениха Георгиев и  Енков, но до промяна не се стигна,  а силна серия от начален удар на младока Светослав Иванов затвори гейма в полза на Марек – 17:25.

В третата час играта бе равностойна до 8:6, после в игрището на гостите от Дупница настъпи объркване, капитанът на Добруджа Енков постигна 4 аса,  Мечкаров –два, Чавдаров направи 3 индивидуални блока, Жулиен Георгиев добави два и  Добруджа приключи гейма при резултат 25:12.

В четвърти гейм Иван Тасев заложи на Нечев като плеймекър на мястото на Станков. Резултатът вървеше точка за точка, но добруджанци дръпнаха в резултата след второто техническо прекъсване, благодарение на добри изяви на Чавдаров, Мечкаров, Георгиев и Арнаудов за 25:18. Дебют пред добричка публика направи центърът Теодор Йорданов, който е младежки национал.

По 15 точки за домакините реализираха Жулиен Георгиев и Мечкаров. Точка по-малко – 14 записа Денис Чавдаров. За  дупничани най-резултатен бе Дулчев-15 т.

Изявления след мача на Христо Енков, Мартин Мечкаров, Денис Чавдаров, Петър Пенев (ст.треньор на Добруджа)  и Иван Тасев (ст.треньор на Марек ЮИ)