ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 прегази ЦСКА (ВИДЕО)

07.03.2020 г. 20:16:26 ч.
/
Добруджа 07 буквално прегази ЦСКА в последния  мач от 19 кръг на Суперлигата, игран тази вечер в пълната зала "Добротица". Срещата продължи 65 минути, а в отделните части домакините се наложиха с 25:11, 25:19 и 25:14. За най-полезен състезател в края на мача  бе обявен централният блокировач Светослав Арнаудов. Традиционно най-резултатен бе Жулиен Георгиев, който отбеляза 16 т., в т.ч. 3 аса и 3 блока. Димитър Маринков добави 10 т., от които една от блок, а Александър Кордев се отчете с 9 т. (1 ас и 2 блока).
Най-много точки за ЦСКА отбеляза Димитър Димитров - 8т.
Преимуществото на домакините в този мач бе очевидно. Показват го и цифрите. 8 аса за Добруджа 07 срещу 1 за ЦСКА. 9 блокади срещу едва 3 за гостите, като и трите са дело на Христо Цветанов,  3 грешни атаки от страна на домакините  срещу 11 за армейците и 71 % позитивно посрещане срещу 39 % за гостите.
Старши треньорът Петър Шопов не си позволи подценяване и в първите два гейма заложи на титулярния си състав. Едва в третата част влязоха в игра Иван Петров-Кабата, Джагета, Крачев и Пеев съответно на мястото на Шекерджиев, Кордев, Станев и Жулиен Георгиев, а за кратко публиката видя на терена и второто либеро Самуил Василев.
Добруджа вече има 14 победи и 5 загуби, а  по-доброто геймово съотношение отрежда на тима третото място пред Монтана. В сряда, 11 март Добруджа 07 гостува в Кърджали на Арда, а в понеделник, 16 март приема в Добрич шампиона Нефтохимик.