ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 превзе първото укрепление от крепостта "Монтана" (ВИДЕО)

20.03.2019 г. 22:09:10 ч.
/
Не остана отбор от водещите в тазгодишната Суперлига, който да не е губил от Добруджа 07. Последният бе Монтана, но тази вечер в препълнената зала Добротица и той падна, при това  драматично с 2:3. Така добруджанци поведоха с 1: 0 в 1/4 финалните плейофи. Ответната среща е в събота, на 23 март, в зала Младост в Монтана, а евентуален трети двубой ще бъде изигран на 26 март, вторник, отново в Добрич.
Мачът не започна добре за домакините, които загубиха първи гейм при 29:31, но бързо се съвзеха и не позволиха изненади във втората част, спечелвайки я с 25:21. В третият гейм отново  предимството бе на страната  на гостите и те го затвориха при 25:19, като Пламен Христов направи промени в своя  състав, когато момчетата на Дани Пеев поведоха значително. Така  зрителите видяха в игра  Галин Николов, Алекс Николов и Виктор Костадинов на мястото съответно на Антонюк, Ковач и Мжелский.  В четвърти гейм добруджанци се взеха в ръце (25:20) и докараха мача до тайбрек, в който Вили Чернокожев бе просто неотразим и реализира 9 т.  (60 % от нужните 15 т)
В крайна сметка Велизар Чернокожев завърши мача с  27 т. (1 ас и 2 блока), Игор Антонюк със  16 т. (1 ас и 1 блок),  Денис Чавдаров се отчете с 14 т., в т.ч. 2 аса и 2 блока, а Александър Кордев успя да направи  цели 6 единични блокади.
Днес бе възродена добрата традиция в залата да присъства и Духовият оркестър на Добрич с диригент  Стоян Монов, който   също подкрепи отбора , изпълнявайки няколко кратки произведения.

Интервюта след мача : Вили Чернокожев и Александър Мжелский

Репортаж на Дана Михайлова, Стефан Калев и Михаил Добромиров.