ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 продължава без загуба през втория полусезон (ВИДЕО)

15.02.2020 г. 21:45:23 ч.
/
Шеста поредна победа постигнаха волейболистите от Добрич, този път в зала Добротица срещу столичния Левски. Мачът завърши при резултат 3:1, в  отделните части 25:17, 25:22, 24:26 и 25:22.
За най-полезен състезател бе обявен диагоналът Жулиен Георгиев, който бе и най-резултатен в тази среща. Той отбеляза 20 точки, в т.ч.  един ас. Александър Кордев добави 15 т. за победата, от тях 4 от блокада, а Димитър Маринков се отчете с 13 т.
От гостите с най-много точки завърши Трифон Лапков - 19( 4 аса и 1 блок)
В първи гейм предимството на домакините бе категорично и те успяха да направят разлика в резултата още в самото начало, като на техническото прекъсване водеха с 5 точки преднина  (12:7). Това накара Андрей Жеков да замени опитния Ананиев с младия Вълчинов, а малко по-късно на полето се появи Димов на мястото на Теодор Богданов, но домакините успяха да се наложат с 25:17, най-вече благодарение на повечето грешки, които допускаха играчите на Левски.
Във втори гейм играта бе доста по-изравнена, въпреки че след 16-та точка домакините успяха чрез мощни атаки на Жулиен Георгиев да натрупат преднина от 4 т. (19:15), тогава на игрището се появи вторият  разпределител на Левски Стоил Палев, чието успешно включване позволи на гостите да стопят разликата до 1 т. (22:21). В крайна сметка Жулиен Георгиев и Пламен Шекерджиев бяха безкомпромисни и частта бе затворена в полза на Добруджа 07 при 25:22.
Третият гейм бе най-оспорван. Резултатът вървеше точка за точка,  Левски имаха предимство от 4 т. , което Добруджа 07 успя да преодолее до 21:21, тогава Андрей Жеков в оспорване на съдийско решение си изпусна нервите, хвърли топката по посока на първия съдия и бе отстранен до края на гейма с жълт и червен картон. Това обаче не донесе нито  точка, нито предимство  на домакините, напротив даде допълнителен стимул на играчите от Левски и с няколко успешни  блокади те взеха гейма с 26:24.
В четвъртата част играта вървеше точка за точка до 19:19, но непредизвикани  грешки на гостите  дадоха преднина на домакините и геймът бе затворен с атака в аут от страна на Трифон Лапков при 25:22.
Така в момента Добруджа 07 остава на трета позиция с 12 победи и 4 загуби.