ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 разгроми Черно море и излезе на трето място (ВИДЕО)

03.12.2016 г. 21:23:22 ч.
/

Повече от категорична победа с 3:0 гейма  постигна шампионът Добруджа 07 над новака в Суперлигата Черно море. В отделните части 25:11, 25:12 и 25:18.
През първия гейм добруджанци играха почти безгрешно срещу 11 грешки  на „моряците”. Перфектни в атака ( 100% успеваемост )  бяха Димитър Маринков, Илия Петков и Жулиен Георгиев. Петков постигна и три аса, и се отчете с най-много точки - 6.
Във втората част ситуацията се повтори и след първото техническо прекъсване при 8:5, добруджанци постигнаха 8 т. срещу 1 от страна на съперниците си за 16:6. Едно от стабилните оръжия на домакините бе силният начален удар, който разстрои посрещането на варненци и те не успяха да организират своята игра срещу категорично по-класния съперник. Маринков бе най-резултатен в тази част, постигайки 6 т.
И в трети гейм възпитаниците на Юлиян Тупанков не намериха противодействие на играта на Жулиен Георгиев и компания. Треньорът  предприе множество смени, за да търси оптимален вариант, но безуспешно.
Топреализатор на мача за пореден път стана Жулиен Георгиев с 13 т. По 11 за победата добавиха Лапков, Маринков и Илия Петков. За варненци 6 т. постигна Емилиян Георгиев.
След тази победа Добруджа 07 вече е в призовата тройка на временното класиране.

Вижте изявленията капитана Христо Енков, Петър Христосков, на ст.треньорите Миро Живков и Юлиян Тупанков.