ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с драматична победа в Тетевен

11.11.2017 г. 21:02:42 ч.
/
Добруджа 07 победи като гост Тетевен Волей с 3:2 гейма (18:25, 26:28, 25:23, 25:16, 13:15 ) в мач от 7-я кръг на Суперлигата. Срещата  започна добре за добричкия тим, който безпроблемно взе първия гейм. Вторият бе далеч по-равностоен, като контузия извади от игра Мартин Мечкаров. Резултатът вървеше точка за точка, но все пак момчетата на Петър Пенев стигнаха до успеха с 28:26. В третата част добруджанци имаха възможност да затворят мача с чиста победа, но след лек съдийски реверанс към домакините, те успяха да спечелят гейма. Четвъртият гейм започна с голяма преднина за Тетевен Волей, като предината им се запази до края. Така мачът влезе в тайбрек. Там добруджанци имаха аванс от 3 точки, които бяха стопени от Тетевен. Последва нова серия за Добруджа 07 и резултатът стана 14:11, но домакините записаха две последователни точки. В крайна сметка Добруджа стигна до 15:13 и с това да спечели срещата.
Жълт картон получи треньорът Петър Пенев, а за оспорване на съдийски решения бяха показани червени картони на капитана Христо Енков и либерото Христо Христов.
Добро включване направи юношата Теодор Йорданов, който влезе на мястото на получилия травма Денис Чавдаров.
След този двубой Добруджа 07 заема петата позиция във временното класиране с 11точки (4 победи, 3 загуби). В следващият кръг  Добруджа гостува на Черно море във Варна.