ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 победи Пирин в Разлог и запази четвъртото място

08.03.2019 г. 20:39:21 ч.
/
Добруджа 07 победи като гост Пирин (Разлог) с 3:1 гейма (19:25, 22:25, 25:19, 21:25) в мач от 21-я кръг на Суперлигата.
Добруджа 07 спечели първите две части, като в първия гейм успя да догони и изпревари домакините, като успя да си осигури преднина от 5-6 точки, които задържаха до края.
Вторият гейм започна точно както първия – с размяна на точки и оспорвана игра. Отново обаче Добруджа 07 успя да вземе надмощие в средата му и да натрупа преднина от 5 точки. Пирин успя да изравни и да направи гейма интересен при 21:21, но отлично нападение на Чернокожев в края на гейма доведе до спечелването му от Добруджа.
Домакините не се предадоха и успяха да вземат третата част с 25:19.
В последния гейм Добруджа поведе още в началото и макар че не натрупа голяма разлика, поддържаше преднина от 3-4 точки през цялата част, за да я спечели, а с това и мача с 3:1.
Преди последния кръг от редовния сезон, Добруджа има 14 победи и 7 загуби, като запазва големи шансовете си за класиране в четворката, а с това и предимство в четвъртфиналните плейофи. Към момента със същия актив е и отборът на Левски, с 14-6 е Нефтохимик 2010, а с 13-7 е Монтана.
В следващия последен кръг на 15 март Добруджа приема Черно море, като победа би гарантирала  на тима място в четворката.
В днешния мача Велизар Чернокожев отново бе над всички за Добруджа 07 с 26 точки.
Снимка:dobrudjabg.com