ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с категорична победа над шампиона Нефтохимик (ВИДЕО)

14.12.2020 г. 21:31:00 ч.
/
Отборът на Добруджа 07 победи категорично шампиона Нефтохимик (Бургас) с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:21) в мач от седми кръг на Суперлигата – първа осмица. Това бе втори успех за момчетата на Мирослав Живков от два мача в шампионата, които са изиграли.
Първата част вървеше равностойно, като техническото прекъсване дойде с точка преднина за Добруджа 07. След това  добруджанци успеха да увеличат преднината си и затвориха гейма с 25:20.
Втората част волейболистите на Добруджа 07 действаха отново много акуратно и успяха да си осигурят комфортен аванс, който на техническото прекъсване бе 5 точки. Въпреки опитите на гостите да скъсят дистанцията, добруджанци успяха да спечелят гейма с 25:22.
В третия гейм отборът от Бургас поведе в резултата, но преднината им бе стопена преди техническото прекъсване и то отново дойде при аванс за Добруджа 07.  Постепенно добричкият тим отново започна да трупа преднина и успя да стигне до успеха с 25:21, с което спечели и самия мач.
Най-резултатен за Добруджа 07 бе Жулиен Георгиев с 18 точки. Той получи и приза за най-полезен състезател.
С днешния успех добричкият тим излезе на трето място в класирането с 6 точки, измествайки Нефтохимик, който е четвърти с 5 точки и мач повече.

В събота (19 декември) тимът на Мирослав Живков гостува на Хебър (Пазарджик) в отложен мач от първия кръг на първенството.

Във видеото ще чуете мненията на Жулиен Георгиев, Димитър Маринов и старши треньора Мирослав Живков