ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с невероятен обрат в Монтана

27.11.2015 г. 22:15:34 ч.
/
Добруджа 07 (Добрич) надигра като гост Монтана (Монтана) с 3:2 (17:25, 19:25, 26:24, 25:23, 23:21) в мач от шестия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Огоста.
С този успех добруджанци записаха четвърта победа в шампионата, като с две загуби и актив от 10 точки заемат пето място във временното класиране. Тимът на Монтана записа трето поражение, като с три победи и 11 точки заема четвърто място в подреждането.
Младият отбор на Добруджа 07 показа характер и воля, като сътвори невероятен обрат в мача. Гостите изоставаха с 0:2 гейма, но преклониха съперника след петгеймова битка с 3:2. В първите две части домакините доминираха изцяло, като водеха убедително и затвориха геймовете с разлика. В третата част монтанчани дикуваха отново развоя с минимална разлика от две точки и всичко като че ли отиваше към чиста победа за Монтана... В този момент, след второто техническо прекъсване, гостите показаха какво е да се бориш до край и изригнаха. Младите момчета се надигнаха, като успяха със зъби и нокти да вземат гейма с 26:24.
Това им даде стимул за още по-упорита борба, като в четвъртата част бе много успорвана. Гостите поведоха с 5:1, но домакините не се оставиха и на свой ред възвърнаха позиции, като поведоха с 8:7. След оспорвана борба добричии отново сломиха съпротивата на монтанчани и спечелиха и четвъртата част, като докараха мача до тайбрек.
Петата решителна част бе гвоздеят на мача, като и двата тима се вкопчиха един в друг, а борбата излезе далеч извън 15-тата точка. В крайна сметка възходът от последните две части, като че ли натежни нещата в полза на добруджанци, те устояха на напрежението и преклониха съперника с 23:21 за крайната победа.
Реализатор за победата на Добруджа стана Велизар Чернокожев с 21 точки. Димитър Маринков добави 13 точки за успеха.
Източник:Световна здравна организация