ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 се бори мъжки, но отстъпи на Хебър (ВИДЕО)

15.11.2019 г. 22:00:53 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 не успяха да победят носителя на Суперкупата на България - Хебър, Пазарджик. Срещата, която продължи 2 часа и 14 мин. чисто време,  завърши при резултат 2:3. В отделните части 26:24, 25:21, 23:25, 24:26 и 13:15.
Домакините показаха много силна игра през първите два  гейма и успяха да поведат в резултата с 2:0, имаха своите шансове да приключат чисто мача, но... не се получи. Трябва да отбележим доброто включване на Йордан Пеев в края на втори  гейм, Той замени Иван Крачев при 21:21 и съумя да направи серия от четири отлични начални удара до самия край на  гейма.
В третата част при 20:20 Шекерджиев сгреши сервирането, атаката на Гайдарски отиде в аут, което даде възможност на хебърци да вземат инициативата и да останат в играта.
Другите два гейма бяха в полза на гостите, въпреки, че играта бе равностойна, но по-дългата резервна скамейка и  рисковете, които поемаха гостите при изпълнение на  начален удар им позволиха да вкарат мача в тайбрек, а след това да спечелят и 2 т.
За най-полезен играч бе обявен Любомир Агонцев от Хебър. С най-много точки в срещата се отчете Брадли Гънтър - 29, Ляфтов добави 20 т. за победата, а Тодор Алексиев - 16.
Най-резултатен за Добруджа 07 бе Шекерджиев с 19 т., 15 отбеляза Маринков, а Гайдарски добави 13 т.

Предлагаме изявленията на капитана Иван Станев, на Иван Петров и на Николай Тодоров