ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 се класира за полуфинал за Купата след петгеймова победа над Пирин

13.01.2018 г. 01:13:59 ч.
/
Добруджа 07 победи Пирин с 3:2 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. В мач номер 4 от четвъртфиналите на надпреварата, който бе изключително драматичен и равностоен, тимът от Добрич се наложи с 3:2 (25:18, 24:26, 24:26, 25:20, 15:13) над тима на Пирин (Разлог).
Шумна агитка от Добрич подкрепяше през целия двубоя своите любимци. Тимът на Добруджа 07 затрудни много посрещането на Пирин. Началният удар бе едно от най-силните оръжия за отбора на Петър Пенев в първата част.
Двата тима се "захапаха" във втория гейм. При 17:15 за Пирин играчите на Добруджа 07 направиха 4 поредни точки, две от които директно от начален удар на Жулиен Георгиев. Пирин обаче не се предаде. Атака в аут на добричлии при 25:24 позволи на тима от Разград да изравни.
Петър Пенев заложи на Денимир Димитров като титуляр, но по-късно на полето се появи Христо Енков.
Трета част бе не по-малко интересна и оспорвана. Подобно на втория гейм и тук Добружа 07 имаше шанс първи да завърши, но Пирин спаси. Последва равенство при 24:24 и възможност за тима от Разлог да излезе напред в резултата. Играчите на Северин Димитров не пропуснаха шанса и поведоха с 2:1.
Добруджа 07 контролираше играта в четвъртия гейм и прати мача в тайбрек. В него двата тима продължиха да бъдат равностойни, а в края добричлии ликуваха.
На полуфиналите утре добричкият тим ще играе с домакините от Монтана, които победиха Марек с 3:1. Срещата е от 18.15 часа.