ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 се класира за полуфинала на Купа България (ВИДЕО)

18.01.2020 г. 01:03:09 ч.
/
ВОЛЕЙБОЛ:  Добруджа 07 се класира за полуфинала на Купа България (ВИДЕО)
Добруджа 07 се наложи с 3:1 над Дунав (Русе) в първата среща от финалния етап на турнира Купа България. В отделните части 25:13, 16:25, 25:21 и 25:11. Старши треньорът на Добруджа 07 Петър Шопов заложи в този мач на Александър Кордев, Иван Станев, Пламен Шекерджиев, Франко Джагета, Димитър Маринков, Иван Крачев и Николай Тодоров-либеро. Волейболистите от Добрич  подходиха много отговорно в първи гейм и успяха да наложат волята си безпроблемно, като позволиха на русенци да отбележат едва 13 точки, но допуснаха много  грешки във втори гейм, което даде възможност на водения  от Дани Милушев  тим да натрупа 5 точки преднина. Това принуди Шопов  да потърси услугите на Жулиен Георгиев и Йордан Пеев, които се появиха на мястото на Станев и Крачев, но предимството на Дунав не бе преодоляно и геймът  приключи при резултат 16:25 в тяхна полза. В трети и четвърти гейм на терена се върна стартовата шестица, като  играта на добруджанци бе доста по-ефективна и те не допуснаха изненада, осигурявайки си среща в събота с домакините от Нефтохимик на полуфинал. Очакван дебют направи аржентинското попълнение на добруджанци Франко Джагета. Той отбеляза 9 т., в т.ч. 1 ас и 3 блокади и постигна 50 % ефективност в нападение. Най-резултатен в мача бе Пламен Шекерджиев с 20 отбелязани точки (3 аса и 1 блок), а Димитър Маринков добави 17 т. за победата (1 ас и 1 блок).
По традиция тимът бе подкрепян от солидна агитка, а в зала "Младост" присъстваха и голяма част от спонсорите на отбора.