ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 се представи силно, но отстъпи на Хебър

19.12.2020 г. 20:19:35 ч.
/
Добруджа 07 загуби с 0:3 гейма гостуването си на Хебър в Пазарджик. Въпреки това волейболистите, водени от Мирослав Живков се представиха много силно и затрудниха максимално домакините.
Първият гейм вървеше точка за точка, като съдийско решение при резултат 24:24, даде аванс за Хебър, които успяха да спечелят с 26:24: Втората част също вървеше равностойно до средата, след което домакините постепенно увеличиха преднината си и затвориха гейма с 25:18.
В третия гейм добруджанци започнаха много силно и си осигуриха солиден аванс, който в един момент достигна 6 точки – 13:7. След това обаче силни сервизи на Спас Байрев и Александър Ляфтов позволиха на Хебър на стопи изоставането и дори да излезе напред. При 24:21 за домакините Димитър Маринков застана на начален удар и записа ас, след което добруджанци успяха да изравнят. Все пак домакините взеха две поредни точки и затвориха гейма, с което и мача.
За Добруджа 07 най-резултатен отново бе Жулиен Георгиев с 15 точки, а Мартин Мечкаров добави 11 точки (3 аса, 2 блокади).

снимка: кадър Диема спорт