ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 си върна първото място след 3:0 над Миньор

06.12.2014 г. 18:40:00 ч.
/ ИА Добруджа
Волейболистите на Добруджа 07 победиха като гости Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) гейма в мач от осмия кръг на Суперлигата при мъжете.
Добруджанци записаха седмата си победа в първенството и си върнаха първото място в класирането. Временно там бе Монтана след вчерашната си победа над Нефтохимик 2010 (Бургас). Добруджа 07 има актив от 21 точки, докато монтанчани остават на втора позиция с 19 точки.
Волейболистите на Добруджа 07 изпитаха сериозни затруднения единствено във втория гейм, в който отново показаха характер и спасиха два гейм-бола след като резултатът бе 24:22 за домакините. В герой за добричлии се превърна опитният Костадин Стойков, който бе с основен принос за изравняването 24:24, след което перничани допуснаха две свои грешки и отстъпиха на съперника.
В третата част отново миньорци се съпротивляваха с всички сили, като първото техническо прекъсване бе с точка за тях 8:7, а на второто вече водеха с три точки 16:13. Този път обаче тимът на Добруджа 07 не изпусна нещата от контрол, като наложи постепенно волята си и успя да спечели мача с чиста победа.