ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 влиза в борбата за медалите. Ники Тодоров-определен за най-полезен(ВИДЕО)

29.02.2020 г. 20:47:00 ч.
/
Добруджа 07  срази Монтана и си върна третата позиция във временното класиране. И двата тима имат по 13 победи и 5 загуби, но Добруджа е с по-добро геймово съотношение. Победата срещу Монтана беше задължителна за отбора  и желана от феновете, но надали някой е очаквал, че ще дойде след 3 гейма игра. 25:21, 26:24 и 25:15 - така изглеждат отделните части, като  в никакъв случай цифрите не отговарят на ситуацията на терена. Гостите рискуваха повече и грешаха повече.
За най-полезен в тази среща бе обявен либерото на победителите Николай Тодоров, който не скри  радостта си  от високата оценка на треньорското ръководство. За съжаление Пламен Шекерджиев получи контузия на пръстите, но това не му попречи да доиграе срещата. Той се отчете с 12 т. и 7 блокади, а най-резултатен и в този мач бе диагоналът Жулиен Георгиев с 15 т.
От Монтана по 8 т. отбелязаха Стефан Чавдаров и капитана Тодор Вълчев.
Още  първият начален удар на Тодор Вълчев бе аут и това даде тон за многото грешки при сервиране от страна на гостите от Монтана. Добруджанци  показаха по-здрава психика, блокираха стабилно и поведоха с 21:14, но допуснаха тази разлика да бъде стопена  до  една точка 21:20. Шопов взе прекъсване и след него  добруджанци се взеха в ръце и затвориха частта при 25:21.
Най-оспорван бе вторият гейм. В началото домакините натрупаха преднина от 6 т. и на техническото прекъсване резултатът бе 12:6. Добруджанци продължиха с добрите си изяви, поддържайки 3 точки преднина след 20-та, но мощни атаки на поляка Миколай Сърнечки, на капитана Вълчев  и на влезлия на мястото на Попов Златко Кьосев изравниха играта -  24:24. Грешка на Чавдаров на начален удар и блок на добруджанци доведоха до затваряне на гейма при 26:24.
В трети гейм Монтана игра под пълно напрежение, което допълнително усложни положението им. Добруджа натрупа преднина, а при 16:8 Даниел Пеев замени австрийския национал Талер с Денимир Димитров. Това не помогна, напротив още повече позволи на добруджанското нападение да развихри възможностите си и да остави палачите на Хебър и Нефтохимик на 15 т.
Тази победа е категорична заявка от страна на Добруджа 07 за медали. До края остават 4 срещи. На 7 март Добруджа посреща в зала Добротица ЦСКА.