ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 загуби драматично от Марек

04.11.2018 г. 10:47:18 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 отстъпи драматично като гост на Марек-Юнион Ивкони с 2:3 в мач от третия кръг на Суперлигата, игран в петък.
Домакините спечелиха първата част с 25:17. Следващата част бе доста оспорвана - волейболистите на Пламен Христов поеха инициативата, след което опонентите им изравниха. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка добричлии взеха гейма с 29:27.
Ролите в следващите части отново се размениха и двата тима вкараха срещата в тайбрек. Там играта бе точка за точка, борбата бе за всяка топка, но домакините се оказаха по-издръжливи и измъкнаха успеха след 15:13 и крайното 3:2 гейма.
За Добруджа Велизар Чернокожев и Игор Антонюк приключиха с по 23 точки. Топреализатор за отбора от Дупница бе Ивес Мутабази с 29 точки.
 Добруджа е на трето  място в класирането със 7 точки (2 победи и 1 загуба). В следващия кръг добричлии приемат Монтана.