ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 загуби от Дунав в зрелищна контрола (ВИДЕО)

07.10.2020 г. 09:55:00 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 загубиха с 2:3 гейма от Дунав (Русе) в контролна среща, играна снощи в зала „Добротица”. В първия гейм добруджанци бяха категорични – 25:17. Втората част бе доста по-равностойна. Гостите имаха преднина от 3 точки – 22:19, но добруджанци успяха да я стопят. В крайна сметка Дунав успя да спечели гейма с 27:25.
В третата част добричките състезатели допуснаха много непредизвикани грешки и позволиха русенци да натрупат огромен аванс. В крайна смета геймът завърши при резултат 25:18.
В следващия гейм домакините действаха много по-концентрирано и бяха безапелационни – 25:14.
В тайбрекът бе далеч по-оспорван, като вървеше точка за точка. В крайна сметка Дунав успя да спечели с 16:14, с което затвори с 3:2 гейма контролата.
Следващата седмица предстоят първите официални мачове за новото първенство. Припомняме, Добруджа 07 е домакин на един от четирите турнира, които ще определят Първата и Втора осмица в новия шампионат на Суперлигата. Съперници на добричкия тим са Пирин (Разлог), Арда (Кърджали) и Берое (Стара Загора). Мачовете в Добрич ще са от 15 до 17 октомври, като след разрешението на властите, ще има и публика, но зрителите в зала „Добротица”, могат да бъдат не повече от 50% от капацитета й.
В репортажа можете да видите мненията на старши-треньора на Добруджа 07 Мирослав Живков и двама от състезателите – Жулиен Георгиев и Димитър Маринков