ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 загуби от Нефтохимик с 0:3 гейма

12.01.2019 г. 16:47:16 ч.
/
Волейболният Добруджа 07 загуби с 0:3 (-21,-21,-17)  гейма от отбора на Нефтохимик в полуфинален двубой от турнира за Купата на България, който се игра в зала „Васил Левски” в Пазарджик. Воденият от Пламен Христов тим бе равностоен на своя съперник само през първия гейм, след което умората и късата резервна скамейка изиграха своята роля и добруджанци трудно успяваха да се противопоставят на мрежата.
Така шампионът и носител на купата от миналия сезон Нефтохимик се класира за финала утре, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Хебър и Левски, които играят по-късно днес.
„От четири месеца говоря, че ни трябва още един състезател, но няма кой да ме чуе. Това са реалностите. С 8 човека няма как да изкараме първенството”, заяви след мача Пламен Христов. Той призна, че Игор Антонюк е започнал мача, измъчван от травма, която не му позволи да бъде пълноценен и украинецът бе заменен. Галин Николов, който е едва от няколко дни в отбора, е играл с мускулна треска.
„Нефтохимик ни надигра напълно, беше по-добрият отбор и заслужено победи. Искахме да се борим, но толкова са ни възможностите”, призна наставникът на Добруджа 07.

Снимка:bgvolleyball.com