ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 завърши редовния сезон в четворката(ВИДЕО)

15.03.2019 г. 21:00:04 ч.
/
Добруджа 07 надигра категорично Черно море и запази своето четвърто място в крайното класиране. За 22 кръга в редовния сезон добруджанци постигнаха 15 победи и 7 загуби, и с актив от 48 т. успяха да изпълнят желанието на клубното ръководство за подреждане във финалната четворка. В сряда, на 20 март Добруджа посреща за първа 1/4 финална плейофна среща Монтана, които тази вечер победиха Миньор в Перник с 3:0.
Мачът тази вечер в зала Добротица бе предрешен още в средата на първи гейм, когато един от най-резултатните играчи на гостите, руснакът Евгений Тюрин получи контузия. По думите на неговия треньор той е имал тази контузия и преди мача и не е трябвало да влиза в игра, но е настоял, което доведе до влошаване на състоянието му.
Първият и вторият гейм бяха спечелени от Добруджа съответно с 25:19 и 25:18, но нещата в третата част се пообъркаха и при 20:23 за гостите се наложи момчетата на Пламен Христов да догонват, нещо, с което те се справиха чрез мощна атака на Антонюк, блок на Чавдаров, ас на Мжелский и отново блок на Чавдаров.
Игор Антонюк реализира най-много точки в този мач - 19т., в т.ч. 1 ас и 1 блок. Чернокожев добави 15 т. (3 блока), а Чавдаров - 13 т.(1 ас и 3 блока).
От гостите най-резултатен бе Николай Колев -11 т. и 3 блока.