ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 завърши сезона с красив мач (ВИДЕО)

12.03.2018 г. 22:06:13 ч.
/
Публиката в зала Добротица се наслади тази вечер на една изключително красива волейболна среща и независимо от загубата на Добруджа 07 срещу Монтана с 2:3, си тръгна доволна след мача.
Домакините поведоха в първата част с 25:21 благодарение на добрата си концентрация, а с добри отигравания се отличиха Мартин Мечкаров и Теодор Йорданов, вещо водени от плеймекъра Денимир Димитров. Капитанът Маринков и опитния Нешев поемаха отговорността за трудните топки.
Последвалото леко отпускане даде предимство във втори гейм на гостите от Монтана и те успяха да се наложат с 25:21. В трети гейм Добруджа поведе категорично и на първото техническо прекъсване имаше 5 точки преднина (8:3), но опитните играчи на Монтана стопиха разликата на 2 точки. Петър Пенев замени Димитров с Енков, но това се оказа неудачен ход и гостите обърнаха резултата в своя полза, затваряйки гейма при 25:20.
Четвъртата част бе за добруджанци, като основното оръжие на домакините се оказа бокадата(общо 16 блока за мача срещу 9 за Монтана). Редуваха се мощни атаки на Нешев, Мечкаров и Маринков, хитри отигравания в центъра на Теодор Йорданов, успешни решения на Денимир Димитров и прилични попадения на Петър Христосков, а геймът бе затворен при 25:15.
В тайбрека Добруджа поведе с 8:5 при смяната на игралните полета, опита на гостите си каза думата и с две безответни атаки на Кирил Клец и 15:13 Монтана си осигури участие на полуфинали. Клец бе най-добър реализатор в този мач с 22 т. и 7 аса. За Добруджа най-много точки отбеляза Мечкаров – 16 (2 аса и 1 блок), Теодор Йорданов има 13 т., 2 аса и 5 блока.
Статистиката показва, че в този мач Добруджа превъзхожда своите противници при посрещане – 49% срещу 44%, което говори за добра работа на либерото Христо Христов и на посрещачите Маринков, Нешев и Николай Тодоров.

Лекуващите контузии Жулиен Георгиев и Светослав Арнаудов изгледаха мача от трибуните. Денис Чавдаров бе на резервната пейка, но не влезе в игра, тъй като има лекарска забрана.
Така Добруджа завършва сезон 2017/18 на 7 място. Отборът ще тренира още една седмица, след което ще бъде пуснат в почивка.
Предлагаме изявленията на Денимир Димитров, Мартин Мечкаров и на двамата треньори – Петър Пенев и Даниел Пеев.