ВОЛЕЙБОЛ: М. Живков: Момчетата направиха уникален обрат

02.12.2013 г. 15:39:00 ч.
„Успяхме да постигнем една много важна победа срещу Славия. Въпреки липсата на двама основни техни състезатели, ние се готвихме целенасочено за срещата, тъй като те разполагат и с други добри изпълнители, които могат да обърнат всеки мач и да създадат проблеми на всеки отбор в Суперлигата. Изиграхме добър първи гейм. Във втория допуснахме грешки основно при посрещането и атаката. Тимът на Славия бе по-концентриран и успя още в началото да направи сериозна разлика. В заключителните минути на гейма нашите момчета успяха да направят уникален обрат, който рядко се среща във волейбола. Спечелихме гейма, след като домакините водеха с 24-17 точки. Успехът в тази част и в целия мач е благодарение на колективния дух и невероятното включване на Петър Милушев. Поздравявам момчетата за себераздаването и феновете ни, които дойдоха в залата в София и ни подкрепиха срещу силен отбор като Славия. Ще се постараем да изчистим грешките в нашата игра и ще продължим да работим да подобряваме играта си", заяви за пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07 треньорът на добричлии Мирослав Живков.
Припомняме Ви, че Добруджа 07 (Добрич) постигна третата си победа в Суперлигата на България, след като се наложи с 3:0 (25:13, 26:24, 25:17) над съседа си във временното класиране Славия (София) в столичната зала Христо Ботев.
Мачът, който бе предаван по БТН World, ще се запомни с втория гейм, когато славистите поведоха 24:17, а добруджанци сътвориха рядко срещан обрат и с девет поредни точки зарадваха своите фенове с успех.
През тази седмица Добруджа 07 посреща на 7 декември от 18 часа Ботев. Извън групата за срещата ще бъде Георги Чалъков, лекуващ контузия.