Начало >Добруджа >Регионални

ВОЛЕЙБОЛ: Мощна подкрепа за Добруджа 07 при дебюта в Суперлигата

27.10.2013 г. 10:42:00 ч.
Волейболистите на Добруджа 07 загубиха с 1-3 гейма от Левски Бол в първия кръг на Суперлигата при мъжете. Двубоят се игра в зала „Добротица" и бе предаван пряко по БНТ2 и БНТ Свят. При дебюта си в елита домакините бяха подкрепяни от близо 1000 свои привърженици, които бяха зажадняли за волейбол на високо ниво. В началото на срещата лично кметът на града Детелина Николова поздрави двата отбора и пожела на добруджанци успешно представяне в групата на майсторите. Гостите от столицата достигнаха до успеха благодарение на силните изяви на своя плеймейкър Георги Манчев, както и на опитните Христо Цветанов и Смилен Мляков. Добре в срещата се включиха още Симеон Александров и либерото Ивайло Лалов. „Сините" спечелиха първата част с 25-22 точки, след което добричлии успяха да достигнат до първия си гейм в Суперлигата – 25-23 т. Следващите две части отново бяха за Левски Бол, които затвориха мача след 25-18 и 25-16 т.
В следващия кръг добричлии имат нелеката задача да гостуват на друг фаворит за челните позиции Монтана, а следващият мач пред своя публика е на 9 ноември с Арда.