ВОЛЕЙБОЛ: Нефтохимик поведе на Добруджа 07 в плейофната серия

23.03.2021 г. 20:50:23 ч.
/
Добруджа 07 загуби като гост на Нефтохимик с 1:3 гейма в първия четвъртфинален плейоф от шампионата в Суперлигата. Добруджанци обаче повториха силната си игра от финала за Купата и отново максимално затрудниха шампиона и носител на Купата на България – Нефтохимик.
В добричкия тим липсваше Димитър Маринков, който е получил травма в коляното и на негово място като титуляр започна Методи Ананиев.
Първият гейм започна много добре за Добруджа 07, като още в началото момчетата на Мирослав Живков си осигуриха предина от 2 точки, която постепенно набъбна на пет. Със силна атака и блок добричкият тим задържа преднината си го края на гейма и успя да го спечели с 25:21.
Домакините бяха доста по-концентрирани във втората част и я спечелиха с 25:19.
Третата част бе изключително равностойна, като дори добричкият тим бе напред резултата. Последва обрат, като Нефтохимик бе близо до затваряне на гейма, но при резултат 24:22, резултатът бе изравнен след два аса на Жулиен Георгиев. След това обаче бургазлии записаха две последователни точки спечелиха гейма с 26:24.
В четвъртата част беше най-оспорваната, като двата отбора си размениха няколко пъти лидерството. Добруджа 07 бе само на точка от това да доведе срещата до тайбрек, но допусна Нефтохимик да изравни 24:24. Последваха драматични минути, в които добруджанци спасиха няколко мачбола, преди да се стигне до 32:30 за домакините.
Така Нефтохимик поведе с 1:0 победи в серията. Вторият двубой е в Добрич на 26 март от 18.30 часа, като отново ще бъде телевизионен. Ако се стигне до трети мач, той ще се играе в Бургас на 28 март от 17.00 часа.

снимка: Национална волейболна лига