ВОЛЕЙБОЛ: Язо няма да играе повече в Добруджа 07

13.08.2014 г. 08:57:00 ч.
Волейболистът на Славия (София) Димитър Иванов ще продължи кариерата си за новия сезон в първенството на Румъния, съобщава BGvolleyball.com.
Състезателят, който играе на поста посрещач подписа договор с Динамо (Букурещ) за една година. Така българското присъствие в Румъния отново се увеличава, след като в Костанца доскоро имаше четирима сънародници, но сега в Томис останаха треньораът Мартин Стоев и националният разпределител Андрей Жеков.
През изминалият сезон Димитър Иванов се подвизаваше в Добруджа 07 (Добрич), като бе един от основните играчи в състава, който спомогна тима да достигне до финал за Купата на България и шесто място в крайното класиране на Суперлигата. След приключване на шампионата обаче волейболистът не можа да се договори с ръководството на клуба, като продължава в Северната ни съседка.
Припомняме, че освен като действащ състезател през това лято Димитър Иванов се изявяваше и като треньор на момичета в родната Славия. Волейболистът подпомагаше треньорката Албена Божилова в работата с подрастващите при 12 и 13-годишните момичета, а те го възприеха добре и го слушаха в заниманията.