ВОЛЕЙБОЛ: Сезонът за Добруджа 07 приключи след петгеймова драма с Нефтохимик (ВИДЕО)

26.03.2021 г. 22:42:52 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07 загубиха от Нефтохимик в пореден петгеймов трилър (23:25,23:25,25:15, 31:29, 13:15) във втората среща между двата тима от четвъртфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете. С това бургазлии спечелиха серията с 2:0 победи и продължават на полуфинал.
Тритият двубой между двата тима в рамките на седмица отново предложи много драматични моменти, като отново Нефтохимик успя да надделее, макар и изключително трудно.
За разлика от първия мач, в който заради травма липсваше Димитър Маринков, днешният двубой пропусна Венцислав Рагин, като той бе заменен много успешно от Светослав Арнаудов.
В първите два гейма гостите от Бургас имаха предимство, като успяха да ги затворят, макар и с минимална разлика – на 23.
В третата част възпитаниците на Мирослав Живков показаха съвсем друг облик в своята игра и изиграха перфектен гейм, като оставиха съперника на 15 точки.
В четвъртата част добруджанци показаха огромно желание, като след изключително драматични заключителни минути и множество обрати, спечелиха с 31:29 и вкараха мача в тайбрек.
Тайбрекът вървеше точка за точка до техническото прекъсване. След една-две грешки на Добруджа 07, гостите успяха да запазят дистанция от 2 точки до края на гейма – 15:13, с което спечелиха мача и се класираха за полуфинален плейоф, където очакват победителя от двойката Левски София – Дунав (Русе).
Най-резултатен за Добруджа 07 за пореден път беше Жулиен Георгиев, който записа 32 точки.

Във видеото ще чуете мненията на старши треньора Мирослав Живков и Денис Чавдаров