За първи път баскетбол от А група в Добрич, „Ънстопабъл“ загуби домакинския си дебют (ВИДЕО)

19.10.2020 г. 11:02:00 ч.
/
„Ънстопабъл“ (Добрич) загуби дебютния си мач пред своя публика в А група от Икономически университет – Варна със 71:49. Срещата предложи серия от обрати в резултата. Гостите поведоха с 11:2, но бурно подкрепяни от 400 зрители в зала „Добротица“ добричлии отбелязаха 10 поредни точки и „Ънстопабъл“ излезе напред. Домакините вкараха за 18:18 в началото на втората четвърт, което се оказа единствения им кош в следващите 10 минути. Опитният треньор на икономистите Петко Делев, извел до трофеи „Черно море“ и ЦСКА, заложи на преса, на която добричлии дълго не успяха да намерят противодействие. Последваха 21 поредни точки за отбора от Варна и на почивката той водеше с 39:18. „Ънстопабъл“ опита да се върне в мача с тройки, като реализира 4 далечни стрелби в третата четвърт, но преднината на съперника бе твърде голяма, за да бъде стопена в оставащото време. Въпреки това зрителите изпратиха с бурни аплодисменти баскетболистите от Добрич след финалната сирена.

„Тръгнахме много добре, но изтървахме мача във втората четвърт, заради липса на увереност и пренатягане да се докажем пред собствена публика. Икономически университет е много класен отбор, срещу който е трудно да се наваксат 20 точки. В третата и четвъртата част показахме, че сме равностойни, но не успяхме да наваксаме загубеното във втората“, заяви за медийна група „Добруджа“ Кирил Киров – председател на баскетболен клуб „Ънстопабъл“ и старши треньор на мъжкия състав.

Най-резултатен за добричлии бе Константин Тодоров с 18 точки. Той се отличи и с най-много борби – общо 9 и под двата коша. Много добър отбор сме, но в този мач не ни достигна увереност, за да спечелим, смята Константин Тодоров.

Феновете на баскетбола в Добрич се насладиха на общо 3 мача от втория кръг на зона Изток на А група. В другите срещи „Светкавица“ (Търговище) победи Медицински университет – Варна с 94:50, а „Шоутайм“ (Варна) надделя над „Шабла“ с 72:63. „Светкавица“, Икономически университет – Варна и „Шоутайм“ са начело в групата с пълен актив след втория кръг. За „Ънстопабъл“ това бе втора загуба за сезона.