Захари Стоянов изненадал всички със завръщането си към спорта

14.10.2013 г. 11:43:00 ч.
/
Захари Стоянов претърпя две загуби на Международния турнир по канадска борба, който се състоя в събота в с. Селановци, община Оряхово. Това бе първо участие на добричлията след 3-годишна пауза. Той се яви в категория над 85 кг., където е имало 14 състезатели от Сърбия, Украйна и България.
Служителят на ФСБ е загубил от сърбин и българин, но противниците му са били доста по-тежки. Всички бяха много изненадани да ме видят отново на състезание. Никой не е вярвал, че ще се върна към спорта след такава тежка контузия, разказа пред радио „Добруджа" Захари Стоянов. Припомняме, той спря с канадската борба през юли 2010 г, когато на състезание получи фрактура. Сега той ще състезава за клуб „Железни ръце" Поморие. Стоянов изказа специални благодарности на фирмите, които са му оказали финансова подкрепа за подготовката и участието: Парк хотел „Изида", Пицария „Уно", Комплекс „Грийн палас", Сладкарници „Хит" и ФСБ-СОД.