Започна новата учебна година в училището за шампиони в Добрич (ВИДЕО)

02.09.2019 г. 11:28:03 ч.
/
Новата учебна година в Добрич традиционно бе открита първо в Спортно училище „Георги Стойков Раковски“. Тя започва винаги в първия работен ден на септември. Честта да вдигне флага на България по традиция имаше най-успешният спортист на завършващия випуск – борецът Александър Александров.

Денят бе най-вълнуващ за новите ученици – петокласниците. Те първи прекрачиха прага на новото училище и всеки от тях получи раница, която, както отбеляза директорът Николай Дяков, има специално отделение, което трябва да се запълни със спечелените медали до завършването.

Гости на тържеството бяха кметът на Община Добрич Йордан Йорданов и координаторът на Министерството на младежта и спорта за областите Варна, Добрич и Шумен Анелия Синабова, която прочете поздравителен адрес от министър Красен Кралев.

„Неслучайно Спортното училище в Добрич открива учебната си година първо – защото трябва да бъдете първи навсякъде. Всички ние имаме нужда от вашите успехи. Пожелавам ви през новата учебна година да вдигнете Добрич на по-високо спортно ниво и вашите постижения да бъдат пример за следващите поколения“ – с тези думи се обърна към учениците кметът Йордан Йорданов.

„Спортът открива нови хоризонти за развитие на всеки от вас и път към бъдеща реализация. Вече над 35 години нашето училище неуморно работи за спортната слава на град Добрич и на нашата страна. Искам да уверя всички новопостъпили ученици в нещо много важно – ако сте се записали при нас, за да гоните високо спортно майсторство и заедно с това да завършите успешно средното си образование, значи сте попаднали на най-подходящото място. Спортно училище „Георги Стойков Раковски“ е наистина училище за шампиони и заедно с това може добре да подготви всички, които искат да продължат своето образование. В най-близко бъдеще спортните училища ще бъдат в тясна връзка със силите на сигурността. Тук е мястото, където ще бъдат най-добре подготвени всички, които искат да станат полицаи и пожарникари“, заяви в своето слово директорът Николай Дяков.

Запазва се броят на учениците – 170 в 11 вида спорт. Очаква се скоро към колектива да се присъедини още един треньор – младият Николай Костадинов, който е многократен шампион и медалист с юношите на хандбален клуб „Добруджа“. Така наставниците по хандбал към училището ще станат общо трима, тъй като интересът на децата към този спорт е много голям, обясни Николай Дяков в интервю за радио „Добруджа“.
Училището за шампиони в Добрич днес откри за 36-и път в своята история новата учебна година. Над 3500 медала са спечелили възпитаниците на Спортно училище „Георги Стойков Раковски“ от създаването му през 1984 г. 22 златни, 25 сребърни и 38 бронзови отличия са завоювани на световни и европейски първенства, а останалите – на държавния шампионат, Купа България и международни турнири.