$1 милиард за бобра с коронавируса дарява основателят на Twitter

08.04.2020 г. 09:23:11 ч.
/
$1 милиард за бобра с коронавируса дарява основателят на Twitter
Основателят и собственик на Туитър Джак Дорси съобщи, че ще дари 1 милиард долара, за да участва в борбата с пандемията от коронавируса, съобщи той в съобщение в социалната медия. 
След като обезоръжим тази пандемия, фокусът ще се насочи към здравето на момичетата и образованието, както и към гарантирането на универсален основен доход - посочва Дорси в него.Сумата представлява 28% от богатството му, допълва той. За да я осигури, Дорси постепенно ще продава акции на другата си компания, Скуеър (Square), специализирана в електронните плащания. Средствата ще бъдат предоставяни чрез фондацията на Дорси „Старт смол“.  Първата отпусната от него финансова помощ от 100 000 долара е предназначена за американски продоволствен фонд.  Собственикът на Амазон Джеф Безос, който е и най-богатият човек в света в момента, съобщи преди дни в Инстаграм, че ще дари 100 милиона долара на американските хранителни банки. Основателят на Фейсбук Марк Цукърбърг и съпругата му Присила Чан на свой ред предложиха 25 млн. долара за научни изследвания в търсене на лечение срещу коронавируса.
Снимка:i2https://i2.offnews.bg/events/2020/04/08/726040/php2730vs_800x*.jpg.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика