"Ислямска държава" печели 1 млрд. долара годишно от наркотрафик

06.03.2015 г. 13:42:00 ч.
/ ИА Добруджа
"Ислямска държава" печели 1 млрд. долара годишно от наркотрафик
Терористичната организация „Ислямска държава" получава до 1 млрд. долара от трафик на наркотици през териториите, които владее. Това заяви ръководителят на руската Федерална служба за контрол на наркотиците Виктор Иванов, цитиран от ТАСС. „Площта на маковите полета нараства. Смятам, че през тази година ще станем свидетели на рекордно производство на мак, а оттам и на опиум и хероин. За това този проблем трябва да се постави не само в Москва, но и в рамките на ООН", посочи Иванов. По думите му е застрашена сигурността не само на Русия, но и тази на Европа.
През последните 5 г. се наблюдава разделяне на балканския маршрут на хероина, който идва не само от Балканите, но и от Ирак.
"Транзитът на хероина от Афганистан, който минава през територията, контролирана от "Ислямска държава", е огромно финансово спонсорство. По наши сметки до 1 млрд. долара получава „Ислямска държава" от афганистанския хероин, който минава през тяхната територия", подчерта Иванов.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика