120 загинаха при атентати в две джамии в Йемен

20.03.2015 г. 16:43:00 ч.
/ ИА Добруджа
120 загинаха при атентати в две джамии в Йемен
Атентатори самоубийци са се взривили в две джимии в центъра на Сана, столицата на Йемен, при което са загинали поне 120 души, съобщава ливанското издание „Дейли стар", позовавайки се на медици. Други над 300 души са ранени.
Богомолци са присъствали на обедните молитви в джамиите Бадр и ал Хашууш, когато най-малко двама атентатори са се взривили.
Джамиите се използват предимно от привърженици на шиитските бунтовници хуси, които контролират Сана.
Засега никой не е поел отговорност за кървавата баня, но нападението е с почерка на „Ал Кайда".
Атентатите идват ден след кървавите сблъсъци в южния град Аден между сили, лоялни на президента Абдрабу Мансур Хади и тези, подкрепящи неговия предшественик, Али Абдула Салех, при които загинаха 13 души.
Управляващите в Йемен не контролират големи части от територията на страната.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика