15 млн. души разселени от началото на годината

23.09.2020 г. 10:54:56 ч.
/
15 млн. души разселени от началото на годината
Милиони хора са принудени да напуснат домовете си заради конфликт, насилие и природни бедствия през първите 6 месеца на тази година, разкрива изследване на швейцарския Център за мониторинг на вътрешното разселване (IDMC), пише "Гардиън".
Общо 15 милиона са разселените от началото на 2020 г.
9,8 милиона души са разселени заради природни бедствия като циклони, наводнения, горски пожари и нашествия на скакалци.
Конфликтите и насилието, предимно в Сирия, Демократична република Конго и Буркина Фасо, са разселили други 4,8 милиона души, което е с повече от 1 милион спрямо първата половина на 2019 г. 1,5 милиона души са разселени заради подновена военна офанзива в сирийската провинция Идлиб до края на юни.
Общо 50,8 милиона са вътрешно разселените лица до края на 2019 г. Вероятно милиони хора ще бъдат принудени да напуснат домовете си през следващите месеци заради екстремното метеорологично време и насилието, се предупреждава в доклада.
Най-голямото разселване в света през първата половина на тази година е в Индия и Бангладеш, където 3,3 милиона души са евакуирани заради циклон.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин



Яндекс.Метрика