15 млн. души разселени от началото на годината

23.09.2020 г. 10:54:56 ч.
/
15 млн. души разселени от началото на годината
Милиони хора са принудени да напуснат домовете си заради конфликт, насилие и природни бедствия през първите 6 месеца на тази година, разкрива изследване на швейцарския Център за мониторинг на вътрешното разселване (IDMC), пише "Гардиън".
Общо 15 милиона са разселените от началото на 2020 г.
9,8 милиона души са разселени заради природни бедствия като циклони, наводнения, горски пожари и нашествия на скакалци.
Конфликтите и насилието, предимно в Сирия, Демократична република Конго и Буркина Фасо, са разселили други 4,8 милиона души, което е с повече от 1 милион спрямо първата половина на 2019 г. 1,5 милиона души са разселени заради подновена военна офанзива в сирийската провинция Идлиб до края на юни.
Общо 50,8 милиона са вътрешно разселените лица до края на 2019 г. Вероятно милиони хора ще бъдат принудени да напуснат домовете си през следващите месеци заради екстремното метеорологично време и насилието, се предупреждава в доклада.
Най-голямото разселване в света през първата половина на тази година е в Индия и Бангладеш, където 3,3 милиона души са евакуирани заради циклон.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика