15 млн. души разселени от началото на годината

23.09.2020 г. 10:54:56 ч.
/
15 млн. души разселени от началото на годината
Милиони хора са принудени да напуснат домовете си заради конфликт, насилие и природни бедствия през първите 6 месеца на тази година, разкрива изследване на швейцарския Център за мониторинг на вътрешното разселване (IDMC), пише "Гардиън".
Общо 15 милиона са разселените от началото на 2020 г.
9,8 милиона души са разселени заради природни бедствия като циклони, наводнения, горски пожари и нашествия на скакалци.
Конфликтите и насилието, предимно в Сирия, Демократична република Конго и Буркина Фасо, са разселили други 4,8 милиона души, което е с повече от 1 милион спрямо първата половина на 2019 г. 1,5 милиона души са разселени заради подновена военна офанзива в сирийската провинция Идлиб до края на юни.
Общо 50,8 милиона са вътрешно разселените лица до края на 2019 г. Вероятно милиони хора ще бъдат принудени да напуснат домовете си през следващите месеци заради екстремното метеорологично време и насилието, се предупреждава в доклада.
Най-голямото разселване в света през първата половина на тази година е в Индия и Бангладеш, където 3,3 милиона души са евакуирани заради циклон.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика