20 000 вагона в Индия стават карантинни центрове

31.03.2020 г. 16:34:38 ч.
/
20 000 вагона в Индия стават карантинни центрове
Министерството на железниците на Индия е разпоредило 20 000 спални вагона да бъдат преоборудвани в центрове за карантина заради епидемията от коронавирус.
Според изявление на ведомството, решението е взето в рамките на подготовката за борба с COVID-19 за увеличаване броя на съоръженията за карантина.
Тези модифицирани вагони ще могат да поемат до 320 000 човека, които трябва да бъдат поставени в изолация. Започнала е работата по преустройването на 5 000 вагона, в които могат да бъдат разположени до 80 000 легла.
По последни данни на властите, в Индия заразените с коронавирус са 1 251, 102-ма са оздравели, а 32 са смъртните случаи.
Снимка:img-s-msn-com.akamaized.net
Източник:kanal3.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика