20 000 вагона в Индия стават карантинни центрове

31.03.2020 г. 16:34:38 ч.
/
20 000 вагона в Индия стават карантинни центрове
Министерството на железниците на Индия е разпоредило 20 000 спални вагона да бъдат преоборудвани в центрове за карантина заради епидемията от коронавирус.
Според изявление на ведомството, решението е взето в рамките на подготовката за борба с COVID-19 за увеличаване броя на съоръженията за карантина.
Тези модифицирани вагони ще могат да поемат до 320 000 човека, които трябва да бъдат поставени в изолация. Започнала е работата по преустройването на 5 000 вагона, в които могат да бъдат разположени до 80 000 легла.
По последни данни на властите, в Индия заразените с коронавирус са 1 251, 102-ма са оздравели, а 32 са смъртните случаи.
Снимка:img-s-msn-com.akamaized.net
Източник:kanal3.bg

Коментирайте
Подобни новини
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Германия започва масова депортация на афганистанци
Германия започва масова депортация на афганистанци



Яндекс.Метрика