3 медала за СКЛА „Добрич“ на държавното първенство за юноши и девойки под 18 г.

24.06.2019 г. 10:58:33 ч.
/
Три медала спечели СКЛА „Добрич“ на проведеното в София държавно първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст, под 18 години.

15-годишният Тодор Петров стана шампион на тласкане на гюле. Той спечели титлата, постигайки личен резултат с 5-килограмовото гюле – 16.19 м.

Ивайло Иванов се класира втори на хвърляне на чук. Той влезе и във финала на мятане на диск, като зае осмото място.

СКЛА „Добрич“ достигна до медал и при девойките. Ема Добрева спечели бронза на хвърляне на чук с личен рекорд – 37.18 м.

За финалната осмица на първенството на България се класираха Драгомир Иванов – шести на мятане на диск с 37.85 м. – негов личен резултат, както и Михаил Пенчев – осми на копие.

Галин Костадинов – президент и треньор на СКЛА „Добрич“ сподели, че е много доволен не само от хвърлячите, но и от всички свои състезатели, които участваха на националния шампионат в столицата. 14-годишният Момчил Иванов постигна лични рекорди на 3000 метра гладко бягане и на 2000 метра с препятствия. В същите две дисциплини много силно се представи и неговият съотборник и връстник Стефан Златанов. Красен Христов преодоля 160 см. на скок на височина, а Невена Христова записа личен резултат на диск – 25.66 м.

СКЛА „Добрич“ участва и в две щафети при юношите. На 4х100 метра съставът бе Анджей Чуба, Стефан Златанов, Михаил Пенчев и Рейха Кадир, а на 4х400 метра участва и Красен Христов.