3 медала за СКЛА "Добрич" на държавното първенство за юноши и девойки под 20 г.

26.07.2020 г. 14:44:48 ч.
/
3 медала спечелиха хвърлячите от СКЛА "Добрич" на националното първенство по лека атлетика на открито за юноши и девойки под 20 г. Шампионатът се проведе вчера и днес в София.

Вече традиционно Тодор Петров си тръгва от всяко държавно първенство с два медала. Той спечели злато на тласкане на гюле и сребро на мятане на диск. И в двете дисциплини той подобри личния си резултат, като записа съответно 16.77 м. и 43.58 м. Трябва да се отбележи, че Тодор Петров е набор 2004, но отново победи по-опитни съперници, родени през 2001 и 2002 г.

СКЛА "Добрич" отново имаше представител на почетната стълбица и при дамите. След като преди седмица Невена Христова се класира на второ място в България при девойки под 18 години, сега се окичи със среброто и при по-големите.

Така тя и Тодор Петров добиха правото да представят България и на Балканиадата за лекоатлети под 20 години. Първо те ще участват на първенството на полуострова за състезателите под 18 години в Сърбия на 5 септември, а седмица след това Истанбул ще е домакин на балканските игри при по-големите.

Галин Костадинов - президент и треньор на СКЛА "Добрич", сподели, че е много доволен от резултатите на всички свои състезатели на държавното първенство в столицата - както от двамата медалисти, така и от другите двама, които представяха клуба - Дияна Стоянова и Виктор Карамфилов.