737 Max на “Боинг” може да остане приземен до 2020 г.

15.07.2019 г. 08:54:00 ч.
/
737 Max на “Боинг” може да остане приземен до 2020 г.
Новият самолет 737 Max на "Боинг" може да остане приземен до началото на 2020 г., пише вестник "Уолстрийт джърнъл", цитиран от "Блумбърг".
През юни се появи информация, че производителят на самолети е уверил клиентите си, че разрешава софтуерния проблем и самолетът ще се върне в небето в края на 2019 г.
Сега обаче се очаква експлоатирането на самолета да започне от януари 2020 г. "според последния сценарий", пише вестникът, позовавайки се на източници от Федералната авиационна администрация и лидери на синдикатите на пилотите.
Ситуацията е "променлива" и няма точен график, пише вестникът.
В неделя от авиопревозвача American Airlines обявиха, че няма да използват самолета до 2 ноември. Така за пети път компанията прави промяна.
Авиационните регулатори приземиха новия модел самолет след две катастрофи, при които загинаха 346 души.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Германия започва масова депортация на афганистанци
Германия започва масова депортация на афганистанци



Яндекс.Метрика