737 Max на “Боинг” може да остане приземен до 2020 г.

15.07.2019 г. 08:54:00 ч.
/
737 Max на “Боинг” може да остане приземен до 2020 г.
Новият самолет 737 Max на "Боинг" може да остане приземен до началото на 2020 г., пише вестник "Уолстрийт джърнъл", цитиран от "Блумбърг".
През юни се появи информация, че производителят на самолети е уверил клиентите си, че разрешава софтуерния проблем и самолетът ще се върне в небето в края на 2019 г.
Сега обаче се очаква експлоатирането на самолета да започне от януари 2020 г. "според последния сценарий", пише вестникът, позовавайки се на източници от Федералната авиационна администрация и лидери на синдикатите на пилотите.
Ситуацията е "променлива" и няма точен график, пише вестникът.
В неделя от авиопревозвача American Airlines обявиха, че няма да използват самолета до 2 ноември. Така за пети път компанията прави промяна.
Авиационните регулатори приземиха новия модел самолет след две катастрофи, при които загинаха 346 души.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика