9 медала за СКЛА „Добрич“ на националния шампионат по хвърляния

28.02.2021 г. 18:58:14 ч.
/
9 медала спечелиха състезателите на Спортен клуб по лека атлетика „Добрич“ на зимния национален шампионат по хвърляния. Държавното първенство се проведе вчера и днес на градския стадион в Русе.

Възпитаниците на треньора Галин Костадинов завоюваха 2 златни, 6 сребърни и 1 бронзов медал.

Ивайло Иванов стана шампион на мятане на чук при юношите под 20 години. Невена Христова пък е първа на диск при девойките старша възраст.

Никола Михов се класира втори на хвърляне на чук при мъжете с личен резултат - 67.50 м. След много оспорвана битка Валентин Андреев от „Черно море“ (Балчик) спечели титлата с минимална преднина от 27 см.

Многократният шампион на гюле Тодор Петров показа завидни умения и в мятането на диск и взе сребърен медал при юношите под 20 години. В същата дисциплина, но при състезателите под 18, Драгомир Иванов също се класира втори. Сребърни медалистки на чук, съответно при девойките старша и младша възраст, са Дияна Стоянова и Виктория Михова.

Седмица след като спечели бронза на тласкане на гюле в зала при момичетата под 16 години, Мариела Маркова спечели два медала в Русе - сребърен на диск и бронзов на чук при състезателките под 18 години.

В битката за медалите бяха още Виктор Карамфилов - на диск при юношите под 18, и Гергана Иванова - на чук при жените, но те в крайна сметка останаха в подножието на призовите места, завършвайки пети.

"Благодаря на всички, които помагат на клуба, защото тези медали са плод на много труд и дългогодишна работа. Много съм доволен от представянето на всички състезатели", сподели за радио "Добруджа" Галин Костадинов - президент и треньор на СКЛА "Добрич".