Начало >Добруджа >Регионални

98 години навърши последният жив участник във Втората световна война от община Добричка

17.12.2020 г. 11:30:01 ч.
/
98 години навърши последният жив участник във Втората световна война от община Добричка
Единственият жив участник във Втората световна война от община Добричка - Георги Симеонов от село Бранище, днес навършва 98 години.

Ежегодно общината и местното кметство организират тържество на рождения му ден, но този път, заради въведените ограничителни мерки, такова не се проведе. Кметът на Бранище Димитър Димитров посети рожденика, за да му честити празника и му подари торта и букет цветя.

Ветеранът е участвал в боевете край река Драва. Дядо Георги и до днес помни тези страшни времена, а най-голямото му желание е повече никога да няма война.



Коментирайте
Подобни новини
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика