Антония Михова спечели два медала на световното мастърс първенство по плуване

09.09.2019 г. 13:04:17 ч.
/
Добричлийката Антония Михова спечели два медала на Световното мастърс първенство по плувни спортове. То се проведе в Куанджу, Южна Корея. Участваха близо 5 хиляди спортисти по водна топка, синхронно плуване, скокове във вода и плуване.

Антония Михова, която е и треньор в СКПС „Добруджа“, участва в две щафети и в две индивидуални плувни дисциплини. Тя на два пъти зае четвъртото място с щафетите на България. На първенството бяха връчени медали до шесто място и така сред наградените бе и националният ни отбор по плуване за ветерани. Антония Михова се представи много силно и индивидуално. Тя се класира на 9-о място в света на 200 м. бруст и на 13-о на 200 метра съчетано плуване във възрастова група 45-49 години.

Това бе второ участие на световно първенство за Антония Михова, която преди 2 години постигна добри класирания и на шампионата на планетата в Будапеща. Многократната шампионка на България за ветерани е участвала и на две европейски мастърс първенства по плуване.