Антония Михова спечели два медала на световното мастърс първенство по плуване

09.09.2019 г. 13:04:17 ч.
/
Антония Михова спечели два медала на световното мастърс първенство по плуване
Добричлийката Антония Михова спечели два медала на Световното мастърс първенство по плувни спортове. То се проведе в Куанджу, Южна Корея. Участваха близо 5 хиляди спортисти по водна топка, синхронно плуване, скокове във вода и плуване.

Антония Михова, която е и треньор в СКПС „Добруджа“, участва в две щафети и в две индивидуални плувни дисциплини. Тя на два пъти зае четвъртото място с щафетите на България. На първенството бяха връчени медали до шесто място и така сред наградените бе и националният ни отбор по плуване за ветерани. Антония Михова се представи много силно и индивидуално. Тя се класира на 9-о място в света на 200 м. бруст и на 13-о на 200 метра съчетано плуване във възрастова група 45-49 години.

Това бе второ участие на световно първенство за Антония Михова, която преди 2 години постигна добри класирания и на шампионата на планетата в Будапеща. Многократната шампионка на България за ветерани е участвала и на две европейски мастърс първенства по плуване.



Коментирайте
Подобни новини
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич



Яндекс.Метрика