Асад обвини Европа, че подкрепя терористите

09.11.2019 г. 13:26:17 ч.
/
Асад обвини Европа, че подкрепя терористите
Президентът на Сирия Башар Асад в интервю за телевизия „RT” обвини Европа, че поддържа терористите и страха от бежанците и определи тази позиция като „лицемерна”, съобщи РИА Новости.
По време на конфликта от Сирия в Турция са избягали няколко милиона човека, между които вероятно е имало и екстремисти. Според Асад, Европа се страхува от президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган, но в същото време има нужда от него, за да не могат същите тези бежанци да продължат на запад.
„Най-голямата опасност за Европа е в това, че подкрепя тероризма в Сирия. Това е най-опасната част. Това е лицемерие: вие се страхувате от тези няколко милиона човека, голяма част от които са умерени и между тях има няколко терористи. Как тогава вие директно подкрепяте тези терористи?”, пита Асад.
Въоръженият конфликт в Сирия продължава от 2011 г. Към процеса на неговото урегулиране се включиха активно Русия, Турция и Иран, които са гаранти на примирието. В Сирия започна процес на политическо урегулиране, завръщане на бежанците по родните им места и възстановяване на разрушената вследствие на военните действия инфраструктура. Създаден беше конституционен комитет, в който участва и опозицията. Първото му заседание се проведе на 30 октомври в Женева- /БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Втори път за три дни: Facebook пак се срина
Втори път за три дни: Facebook пак се срина
Френският парламент одобри окончателно забрана за използване на социални мрежи на лица под 15 г.
Френският парламент одобри окончателно забрана за използване на социални мрежи на лица под 15 г.
Удар срещу кораб с газ пропан за Украйна край Румъния
Удар срещу кораб с газ пропан за Украйна край Румъния
МВФ отпуска около $690 милиона за Украйна
МВФ отпуска около $690 милиона за Украйна



Яндекс.Метрика